Jak zdać prawo jazdy na motocykl?

Jazda motocyklem jest często nie tylko znacznie mniej skomplikowana, ale i o wiele wygodniejsza niż przemieszczanie się po polskich drogach samochodem. Doceniają to zwłaszcza mieszkańcu największych miast, którzy muszą zmagać się z problemem korków, objazdów i robót drogowych.

Także same motocykle są zazwyczaj o wiele tańsze niż samochody, a przecież mamy do czynienia także z nowoczesnymi, bezpiecznymi modelami. Niestety, jeśli chcemy poruszać się po polskich drogach, musimy zdać odpowiedni egzamin.

Prawo jazdy kat A jest najatrakcyjniejszym z tych, o jakie może starać się właściciel motocykla. W przeciwieństwie do prawa jazdy kategorii AM, A1 oraz A2 uprawnia ono do jazdy nie konkretnymi typami, ale wszystkimi motocyklami. Niestety, przystąpienie do tego egzaminu wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Najpoważniejsze wiąże się z wiekiem kandydata, do egzaminu nie może bowiem podejść osoba, która ma mniej niż 24 lata. Na szkolenie składa się 30 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin nauki praktycznej, a całość kończy się egzaminem.

Jaka szkoła jazdy w Warszawie?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą AutomobilKlubu Polski, aby zdać prawo jazdy na motor w Warszawie